Choď na obsah Choď na menu
 


Napísali o nás

17. 10. 2011

 

 

 

 

 

Malú dušičku naplnili dávkou prekvapenia.

     Koniec dobrý, všetko dobré? V záverečnom jesennom kole majstrovstiev regiónu Východ futbalisti Barce nečakane vyhrali v Bardejovskej Novej Vsi. Bodovo sa tak chytili skupinky tímov pred nimi a vzdialili sa poslednej dvojici. Trošku si po rozpačitom priebehu prvej fázy zápolení napravili chuť. Pritom je zaujímavé, že veľa nechýbalo, aby hostia na tento duel nenastúpili. Nemali totiž dostatok hráčov. Šéf klubu a tréner v jednej osobe Imrich Balogh  napokon zvážil všetky negatíva vrátane nemalej pokuty a tím na ihrisko vybehol.A čuduj sa svete, hoci Barčania mali malú dušičku, dosiahli plný zápis, čím  si bilanciu lanských zápolení upravili na mínus dva body.

     V porovnaní s uplynulým ročníkom nastala na súpiske poriadne obmena, niektorí kľúčoví hráči odišli, ďalší mali rôzne výpadky z pracovných, študijných i iných dôvodov. „S amatérmi pracovať nie je niekedy žiadna slasť, prináša to komplikácie a futbal je v takom prípade nevyspytateľný. Začiatok sme mali dobrý, ale potom sa objavili  neduhy vrátane všakovakého vymýšľania,“ konštatoval I. Balogh. Inak,  sprvoti tím viedol Karol Kisel, ale ten nakoniec usúdil, že nemá žalúdok na koučovanie celku v takejto súťaži, keďže bol zvyknutý pracovať v  profesionálnych podmienkach. Ktovie, či sa podarí nájsť čoskoro súceho nástupcu.  „Taký človek musí byť odborník, ako bol kedysi tréner Galko, ale nesmie mať prehnané nároky. Niekedy ide o nehorázne predstavy.“ Nuž, hovorí sa o tom, že nároky adeptov sa pohybujú okolo sumy 500 eur v čistom plus ďalšie výhody.

Domáce sklamanie

     Typická bola nevyrovnanosť výkonnosti. „Trebárs u Hoščuka či Ohmana, ktorý bol kľúčový hráč, ale značne upadol. Kollár zase chodil, potom nie, rovnako tak Valkučák.  Šimko tiež nebol stále poruke.“ Napriek negatívam Barca nepredvádzala odvar a mala dostatok možností, lenže chýbali také osobnosti ako niekedy Gašpar či Gajdoš. Ešte dobre, že v bráne ukázal nesporné kvality štyridsiatnik Kováč, ktorý je naozaj ako víno. Po peripetiách so zraneniami kolegov na tomto poste mužstvo neraz podržal. V závere jesene sa vyskytli skraty. „Niektorí hráči zápasy iba odchodili, napríklad so Spišským Podhradím. To ma veľmi sklamalo, lebo veľmi ublížili nášmu klubu,“ komentoval I. Balogh.

Prierez jeseňou

Osobnosti v tíme:  Šimko, Kováč,  Csakó, Valkučák, čiastočne Hoščuk, kým sa držal pri zemi

Výkonnostná ”raketa”: Csakó

Kedy nastal zlom:  Duel s Humenným, prvý raz Barca doma stratila body

Najlepšie stretnutie: V Michalovciach s béčkom, hlavne druhý polčas

Najhoršie vystúpenie: So Sp. Podhradím

Zámer pred odvetou:  Máme viac zápasov doma než vonku, takže azda záchranárske práce nebudú obtiažne.  Minimálny bodový odstup veští veľkú vyrovnanosť i možnosť prebojovať sa do pokojnejšieho stredu.

Kto zo súperov zaujal:  S pribúdajúcimi zápasmi Svit, kde vynikal Jambor. Nečakane zaostala Snina

 

 Korzár, piatok 13. 1. 2012 | Štefan Kúšik

 

 

 

 

Barčania si vylepšili náladu pred derby s Krásnou

KOŠICE. V slnečnom počasí, no s nepríjemným mrazivým vetrom v chrbtoch, sa oba tímy snažili strhnúť korisť v podobe troch bodov na svoju stranu. No domácim v tom bránil veľmi dobre chytajúci Matej Lukáč. Už cez polčasovú prestávku sme mu vystrúhali poklonu, no i podpichli, že aspoň on v tej bráne nemrzol. “Nebojte sa, v druhom už to nebude o mne,“ veril svojim spoluhráčom, že ešte viac prikúria jeho náprotivku Marcelovi Kováčovi. “Chceli sme v Barci uspieť. Trúfali sme si i na viac než bod. Ale prišla nešťastná 47. minúta a ich hráč to prepálil tak, že som to nestihol ani sledovať. Mal som zakrytý výhľad a Valkučák  trafil bezchybne. Škoda,“ smutne sa pousmial po záverečnom hvizde 24– ročný ochranca svidníckej svätyne, ktorý svoju prácu odviedol naozaj spoľahlivo. A akokoľvek sa jeho kolegovia z tímu rozčuľovali, najmä pri odchode z perfektného trávnika, keď v samom závere prišli nielen o možnosť ešte s výsledkom niečo urobiť, ale aj o vylúčeného Gonosa, ktorého zákrok na Hoščuka v pokutovom území posúdil rozhodca za nedovolený a okrem penalty mu ukázal i žltú kartu, následne znamenajúcu vylúčenie, nemali pravdu. “ Nebolo o čom diskutovať. Jedenástka to určite bola,“ športovo priznal i ich gólman. Na druhej strane sa nedala skrývať oprávnená radosť Barčanov. “ Sme radi, že nám to vyšlo. Máme zraneniami i pracovnými povinnosťami zdecimovaný káder a tak varíme z toho čo máme,“ prezradil z kuchyne svojich Martin Valkučák, autor úvodného a zároveň rozhodujúceho gólu. Lebo Hoščukova poistka z pokutového kopu v nastavenom čase výsledok už iba prikrášlila. “ Ceníme si tieto body. Určite nám psychicky pomôžu pred najbližším derby s Krásnou o týždeň. Túto injekciu sme veľmi potrebovali,“ skonštatoval strelec svojho premiérového gólu v tejto sezóne. Treba priznať, že to bola parádna trefa. Vedel jej autor, že to tak dopadne? “ No, je mojou úlohou pri štandardkách zbierať odrazené lopty, prípadne ich vhodným spôsobom vracať do hry. Táto mi však sadla neskutočne a už od prvého momentu som cítil, že bude gólová. Mám z toho radosť aj preto, že sa mi po dlhšej dobe podarilo napnúť sieť,“ vôbec neskrýval svoje skutočné pocity 26– ročný stredopoliar Barce a vrátil sa do kĺbka vytešených spoluhráčov.
 

pondelok 17. 10. 2011 | Rudolf Rondzik

 

 

Barca prekvapila

Vo futbalových majstrovstvách regiónu Východ dali bodku za jesennou časťou. Najväčšie prekvapenie sa zrodilo na trávniku v Bardejovskej Novej Vsi, kde vyhrala košická Barca najtesnejším rozdielom 1:0. V čele tabuľky je Humenné  s dvanástimi výhrami, druhý Svit pokoril súperov jedenásťkrát.

BARDEJOVSKÁ NOVÁ VES. S ôsmimi výhrami bude nováčik súťaže zimovať na 9. mieste, no na domácom štadióne prehral prvý zápas.

Nespokojný tréner František Šott to po stretnutí videl takto: „Uspalo nás asi aj to, že od 30. min. sme po vylúčení hráča Barce hrali presilovku. Chlapci si mysleli, že všetko príde samo, každý sa musí nad tým zamyslieť a zhodnotiť svoje vystúpenie. Ešte nie sme na takej úrovni, aby sme bez kolektívneho nasadenia a bojovnosti dosiahli dobrý výsledok. Vyhralo bojovnejšie mužstvo. Chýbal mi hráč, ktorý by to zobral na seba, presadil sa v 16-ke a dal gól.” Osem výhier, sedem prehier a jedna remíza nie je zlou vizitkou pre nováčika. „V domácich zápasoch sme predviedli dobré výkony a presadili sa aj strelci.  Vonku nám chýbal skúsený hráč, ktorý by pri priaznivom priebehu dokázal upokojiť a dať myšlienku. Tak sme prišli o body v Krásnej i Spišskom Podhradí. Zaplatili sme nováčikovskú daň. No do súťaže sme išli s tým, aby sme nemali problémy so záchranou. Mrzí, že sme prišli o niekoľko bodov vonku i dnes. Mohlo to byť veselšie,” zhrnul kormidelník F. Šott.

Hráč Tomáš Kendra je tiež spokojný s doterajšími výsledkami vo vyššej súťaži: „Dnes sme gól dostali po rohovom kope, urobili sme chybu. Nedá sa to niekomu osobne vytknúť, boli sme na ihrisku jedenásti. Nikto to nezobral na seba tak, aby sa v pokutovom území  presadil a dal gól. Keby sa to stalo, tak dáme ešte tri. Keby sme vyhrali, boli by sme tretí, a tak by sme sa odvďačili aj divákom, ktorí nás podporujú. ”

Košický kormidelník Imrich Balogh bol spokojný ako nikdy: „Nastúpili sme bez siedmich hráčov základnej zostavy, na striedanie bol len jeden. Taký výsledok som nečakal, som šťastný. Bránili sme 90 minút, no taký je futbal. Nikdy by som s tým nepočítal, že tu môžeme vyhrať. Bardejovská bola u nás najlepším mužstvom v jeseni, herne prevyšovali ostatných. Od radosti neviem, čo povedať. No sezóna bola príliš dlhá, je mnoho zranení.  Toto jarné druhé kolo sa už nemuselo hrať...”
 

streda 16. 11. 2011 | Juraj Ščerbík

 

Košický Korzár, 24.5.2012
Do Barce príde autobus FC Barcelona
Do konca najvyššej regionálnej súťaže futbalistov zostávajú už iba štyri kolá a hoci sa zdá, že o všetkom dôležitom je takmer rozhodnuté, predsa len jednotlivé duely majú ešte svoj vlastný náboj. Aj ten najbližší v Barci.
KOŠICE. Diváci v ňom budú mať možnosť na vlastné oči uvidieť FC Barcelona. Teda, nie ich najjagavejší produkt - prvý tím okolo Messiho a spol., ale ich posledný klubový autobus Scania. “Som fanúškom tohto katalánskeho šampióna a sám som niekedy hrával futbal za Svit a tak mi napadla myšlienka odmeniť svoj klub za ich niekoľkonásobný postup z najnižšieho poschodia až medzi regionálnu elitu niečím zvláštnym,“ rozhovoril sa Tibor Friedman, organizátor zaujímavej akcie.
“Skontaktoval som sa s Imrichom Baloghom, prezidentom košickej Barce, naším najbližším súperom, a ponúkol priviesť k nim tú slávnejšiu, španielsku Barcu. Majiteľ originálneho autobusu ho poskytuje na rôzne VIP akcie a tak sme tento výjazd vlani ešte nestihli. Avšak tentokrát to už vyšlo. Fanúšikovia futbalu, no i tí, ktorých zaujímajú rôzne kuriozity, si tak môžu prísť na svoje. Naskytne sa im možnosť odfotiť sa na sedadle patriacom Lionelovi Messimu označenom jeho originálnym dresom. K dispozícii budú i ďalšie rekvizity, napr. futbalová lopta s podpismi všetkých hráčov veľkej Barce, vlajky a iné,“ opisuje zaujímavú šou, s ktorou prídu hráči Svitu, ich bývalý hráč.
“Pre záujemcov bude autobus k dispozícii počas celého stretnutia a za symbolický poplatok, ktorý bude venovaný charite, sa pri ňom budú môcť zvečniť nielen fanúšikovia Barce. Verím, že i takým spôsobom zvýšime atraktívnosť tohto majstrovského zápasu (v nedeľu o 17.00 hod.), v ktorom síce sme miernym favoritom vzhľadom na desaťbodový rozdiel v tabuľke, no dianie na ihrisku nevie nik vopred predvídať,“ pozýva na najbližšie kolo v Barci
T. Friedman.

 

Vás čas
29.5.2012
Do Košíc dorazil autobus FC Barcelona: O tomto môžu naši iba snívať...
Včera 16:00 - Argentínska hviezda Lionel Messi sa v ňom vozil, naši futbalisti si ho len fotili. Do Košíc dorazil vymakaný autobus FC Barcelona!
Autor: Árpád Kováč/tip
 Po jazde snov návrat do reality. Futbalistov zo Svitu dopravil na regionálny zápas proti košickej Barce špičkovo vybavený autobus katalánskeho veľkoklubu FC Barcelona. Na pohodlie kožou potiahnutých sedadiel by si každý zvykol ako nič, najbližšie to už ale vyzerá na starú dobrú Karosu.
 "Akcia bola spojená nielen s naším klubom, ktorý nosí meno slávneho španielskeho klubu, ale aj s propagáciou tohto úžasného autobusu," vysvetlil hlavnú myšlienku akcie prezident FK Košice - Barca Imrich Balogh. Namaškrtení pohľadom na parádny stroj Messiho a spol. si na podobnú mašinu začali robiť zálusk aj košickí futbalisti.
Pred autobusom slávneho veľkoklubu sa fotili desiatky nadšených fanúšikov.
"To je vo hviezdach," rýchlo odhadol šance na kúpu podobne luxusného autobusu I. Balogh. Nádej však umiera posledná. "Keby sa spojili podnikatelia a bola by šanca využiť ho na rôzne účely, možné je všetko," dodal prezident košických regionálnych futbalistov.