Choď na obsah Choď na menu
 


 

     Kríza sa dotkla aj nášho klubu a z toho dôvodu skončila aj podpora sponzorov, ktorí držali chod klubu.

     Aj z týchto dôvodov sme sa obrátili na miestnych poslancov o väčšiu podporu. Ako prezident klubu som bol veľmi sklamaný keď odpoveď znela 100 € na rok. Pritom padli aj slová ako, či nám treba futbal v Barci nakoľko futbal je  samostatné združenie a Barca s tým nemá nič spoločne – Ing. Antal.

     „Barčania“ tento klub založili v roku 1926 a vtedy na jeho čele bol Jaroslav Teplý. Aj doposiaľ tento klub robil nielen reklamu ale aj meno Barce. Chceli by sme len pokračovať v tradícii našich zakladateľov ale keď  nedostaneme na tento účel podporu od obce tak to nemôžeme udržať.

     Po dlhom zvažovaní čo s klubom sme došli k záveru, že je potrebné riešiť aspoň núdzovo chod klubu. Toto sa podarilo po dohode s MFK Košice B – Barca vyriešiť ale zatiaľ iba do konca tohto roka. Čiastočne to pomohlo a napr. návštevnosť stúpla zo 100 až na 4560 divákov na zápas a čo je hlavné dočasne sme vyriešili krízu vo financiách.

     V súčasnosti nemáme mužstvo dospelých a ani dorastencov ale máme 2 prípravky 9 a 10 ročných žiakov, ktorí sa zúčastňujú súťaže Vs. regiónu turnajovým spôsobom. Zvažujeme zriadiť futbalovú triedu na Základnej škole v Barci a vytvoriť opäť mužstvo dospelých ale to závisí aj od záujmu a vývoja situácie v budúcom roku.

     Chceme sa aj touto cestou poďakovať všetkým sponzorom, ktorí prispievali na chod klubu ale hlavne LYNX, a.s. – Ing. Kollárovi, ktorý do poslednej chvíle držal klub nad vodou.    

     Veríme, že po komunálnych voľbách zasadnú do miestneho zastupiteľstva poslanci, ktorí budú komplexne riešiť problémy Barce.   

 BARČIANSKY SÚČASNÍK, číslo 4, ročník XXIV., september 2014, Imrich Balogh - prezident klubu.

                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                     .