Choď na obsah Choď na menu
 


Napísali o nás

Duel v Barci rozhodol Csáko gólom priamo z rohu

     Nebolo čo včera závidieť aktérom štvrtoligového duelu Barca - Stropkov. Studený vzduch, premenlivý vietor, to nie je to pravé k produkcii kvalitného futbalu.

     Avšak napodiv, spomínaný zápas bol pozerateľný. Úlohy hlavných postáv si súperi ale podelili. V prvom dejstve hru jednoznačne ovládla hosťujúca Tesla, po prestávke hrali prím Barčania.

     „Neprišli sme do Košíc brániť. Máme na to, aby sme sa prezentovali útočným futbalom a od začiatku sme sa snažili o dobytie brány domáceho rivala. K naplneniu našich predstáv o hre nám pomohol pomerne skorý gól, ktorý trochu Barcou otriasol a na našu škodu sme ich útlm nedokázali využiť výraznejšie. Aj v polčasovej prestávke som nabádal svojich hráčov k aktivite, pretože domáci patria k lepším mužstvám súťaže a dalo sa očakávať, že toto stretnutie nezabalili. Tak sa i stalo. Bol to remízové meranie síl, ale po nepochopiteľnom kikse brankára sme inkasovali, a to nás stalo aspoň bod,“ krátko zhodnotil účinkovanie Stropkovčanov ich tréner Ľubomír Reiter, ktorého sme v tom nečase nechceli viac zdržiavať.

    Zato Jakuba Csáka sme sa mali čo pýtať. Tak po prvé, čo za hromobitie nastalo počas prestávky v šatni, keďže z nej do druhého polčasu vyšlo akoby iné mužstvo?

     „Nie, nič vážne sa nedialo. Tréner Balogh nám pripomenul pridelené úlohy, do zálohy nasadil Valkučáka a my sme sa otriasli zo šoku z prvého gólu hostí,“ po otočení vývoja skóre očividne spokojne prezradil záložník domácich.

     Sám Jakub zaznamenal rozhodujúcu trefu. A vcelku dosť kuriózne, priamo z rohu. Bol to zámer? „Veríte či nie, chcel som sa o to pokúsiť. Pri rozbehu som zacítil prudký vietor a tak som sa snažil loptu zahrať tak, aby som jeho silu využil. Stropkovského brankára tento poveternostný poryv prekvapil, loptu minul a tá skončila v sieti. Mám z toho radosť práve preto, že som mal tento úmysel a vyšlo to parádne. I keď na druhej strane mi je ľúto súperovho gólmana, lebo pre neho to pekná vizitka určite nebola. Ale nám priniesla tri body a tie snáď dajú zabudnúť na zaváhanie v Krásnej,“ usmieval sa 24-ročný Jakub.

     A to bola tretia otázka, ktorou sme ho chceli osloviť. Po prehre v derby totiž pri mužstve skončil dovtedajší kormidelník Ľubomír Puhák. Ako toto rozhodnutie prijala kabína?

     „No, urobil sa z komára slon. Jasne, prekvapujúca prehra s beznádejne poslednou Krásnou nás mrzela, no je to futbal. Prináša výhry i nečakané prehry. Zápas u nich nám nevyšiel, tak ako nám i iným nevyjde ešte spústa ďalších. Tréner by to mal zniesť, lebo vyhrávame i prehrávame všetci. Nečakali sme, že pomerne dobre rozbehnutú sezónu s nami nedokončí. Je to ale jeho rozhodnutie a my s tým už nič nenarobíme. A aj preto sme radi, že hoci iba zlepšeným výkonom v druhom polčase, ale predsa sme zvládli hneď nasledujúce majstrovské meranie síl a pred zimnou prestávkou si pripísali ďalšie bodíky, ktoré nás udržujú v tej lepšej polovici tabuľky,“ šibalsky zakončil rozhovor Jakub Csáko.

Korzár, pondelok 29. 10. 2012, Rudolf Rondzik